Tak a je to tady:-)

Nutonomy-self-driving-cab-796x398

Digitální evidence zakázek, automatizace pracovních operací, Průmysl 4.0 jsou naším velkým tématem. Naše poslední příspěvky se hodně zabývají autonomními auty. V květnu jsme lidem okolo nás tvrdili, že je otázkou 10-15 let než se autonomní auta začnou běžně pohybovat po území Československa (jsme starší modely, narození v ČSR a Mečiar s Klausem na tom nic nezmění). Za poslední dva měsíce se však stalo mnoho věcí, které nás vedou k přesvědčení, že termín zavedení bude do 10 let. Proč jsme tak radikálně (o 30%) snížil časový odhad?

Protože za posledních 14 dní, se svět dozvěděl:

  1. UBER, koupil firmu OTTO (více v našem článku ZDE), která se zabývá vývojem autonomních kamionů a v současné době po USA jezdí 3 kamiony NONSTOP a testují a testují a testují.
  2. Dále UBER zveřejnil informaci, že s automobilkou VOLVO pracují na autonomních taxících VOLVO XC90 a ty začnou (zatím s lidskou posádkou) jezdit v Pitsburgu do konce tohoto měsíce (srpen 2016).
  3. No a dneska vyšel článek (ZDE), že v Singapuru, v jedné malé části, již jezdí 6 samo-řiditelných vozidel taxi a vozí platící zákazníky.

Opravdu si myslíte, že ta doba, kdy v ČSR začnou jezdit samo-řiditelné taxíky je tak daleko? A jak se to dotkne Vašeho běžného dne a jak se to dotkne oboru kde dnes pracujete?

Statistiky generované s Counterize - Version 3.1.4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *