Autonomní auta a veřejná doprava. Budoucnost nebo realita?

olli Local Motors

autor: http://indianexpress.com/

V minulém roce, pod tíhou myšlenek o tom jak moc nás začínají obklopovat internetové věci, jsem začal přemýšlet, jak tyto věci ovlivní naše chování v následujících 10 – 15 letech v oblasti osobní a veřejné dopravy. Od té doby tvrdím, že jednoho dne se u Pražského letiště postupně objeví 3 000 autonomních aut, která si budeme moci přivolat prostřednictvím aplikace UBER, HOPIN nebo Liftago. Autonomní auta (auta, která se řídí sama) změní spoustu věcí a náklady na provoz se dostanou na úroveň měsíční položky, za kterou budeme platit paušál, tak jak jsme zvyklí u mobilních operátorů. Další věcí, která nás v 10-15 letech čeká, jsou 3D tiskárny, které ta autonomní auta začnou tisknout. Ano, auta se nebudou vyrábět ale tisknout.

Musím říct, že mě proto nepřekvapila informace, že v americkém Marilandu začne jezdit autonomní vozidlo Olli od Local Motors a že významné množství dílů bude vyráběno prostřednictvím 3D tiskáren a ne v jedné obří továrně kdesi v USA nebo Německu, ale ve stovkách lokáních továrniček.

Když se na to auto koukám, tak mě napadá, že do užitného prostoru zastavíte vybavení sanitky, uděláte požární auto nebo silniční službu. Jak jste připraveni přijímat zakázky od autonomních aut?

Statistiky generované s Counterize - Version 3.1.4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *